Dino Polska ma już ponad 1700 sklepów W 2022 r. operator przekroczy granicę 2000 placówek!

Wyższy od oczekiwań analityków na poziomie 545,8 mln zł. Siedziba główna firmy znajduje się w Nowym Jorku, ale posiada ona liczne biura na całym świecie, co umożliwia jej operowanie na większości głównych rynków finansowych. Spółka Dino otworzyła w 2023 r. Jedynie 250 sklepów, we wcześniejszych latach firma otwierała niemal 100 placówek więcej (344 w 2022 r.).

Dino otworzyło w 2023 r. 250 sklepów. Ile supermarketów ma sieć? I jakie ma plany na 2024 r.?

W listopadzie ubiegłego roku sieć Dino została liderem Rankingu Największych Polskich Firm Prywatnych magazynu “Forbes”. Założona przez Tomasza Biernackiego firma wyprzedziła w tegorocznej edycji InPost oraz Cyfrowy Polsat. Spółka informuje, że w jej sklepach codziennie zakupy robi średnio ponad 1,6 mln osób dziennie.

Dino ma blisko 2,5 tys. sklepów

Całkowita powierzchnia sprzedaży wyniosła 961 tys. M2, co oznacza wzrost o 11 proc. W porównaniu z rokiem ubiegłym. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe i wynikającą z nich sezonowość prac budowlanych, w I kw. Odnotowaliśmy stosunkowo niewielką liczbę nowych otwarć. Ale liczymy, że w kolejnych kwartałach będziemy dodawać więcej sklepów w ujęciu rocznym, tak, by w całym 2024 r.

Misie w Pepco. Sieć dyskontów wprowadza nową kolekcję słodkich pluszaków

Pierwsze zakupy można było zrobić tam już 7 maja. To trzeci sklep tej polskiej sieci w Gorzowie. Według najświeższych informacji umieszczanych w prasie i serwisach ogłoszeniowych, Dino jest w trakcie budowy lub dopiero planuje uruchomić wiele sklepów na terenie całego kraju. Dino Polska uzyskała w I kw.

Prezydent USA Joe Biden wezwał sieci spożywcze do obniżenia cen

Sieć Dino liczyła 2156 marketów, dlatego analitycy Noble Securities prognozują otwarcie 310 (355 poprzednio) sklepów w 2023 roku (14,9 proc. wzrostu powi… Spółka podała w raporcie, że świeże produkty, w tym mięso, wędliny i drób, odpowiadały za 38,9 proc. Sprzedaży grupy w III kw. W ciągu 9 miesięcy 2023 r.

  1. Na koniec marca mieliśmy sklepów Dino.
  2. Ponadto, na koniec 2023 roku łączna powierzchnia sali sprzedaży sklepów Dino wyniosła 947,9 tys.
  3. Dino Polska uzyskała w I kw.
  4. Dino Polska podtrzymało też plan zwiększenia liczby nowych sklepów o niskich kilkanaście procent w 2024 r.

Dino przymierza się też do stworzenia kanału e-commerce. W tym celu w ubiegłym roku grupa rozpoczęła proces przejęcia udziałów w drogerii internetowej eZebra oraz jej spółkach zależnych. Jedną z nich jest JTG Polska posiadająca własny magazyn i świadczącą usługi wysyłkowe. Nowymi przepisami byliby objęci sprzedawcy owoców i warzyw, mięsa i produktów mięsnych, mleka i produktów mlecznych lub pieczywa.

Inflacja bazowa wyższa od konsumenckiej. NBP podał dane za kwiecień 2024 r.

Nie ma jednak informacji o dacie otarcie marketu. Dwa pozostałe markety Dino znajdują się przy ul. Ryskiej na osiedlu Europejskim i przy ul. Koniawskiej na Zakanalu. Powstać mają kolejne dwa. Kostrzyńskiej a drugi przy ul.

Uruchomione zostały 62 nowe sklepy Dino. Łącznie w I półroczu 2023 r. Otwartych zostało 116 nowych sklepów w stosunku do 162 w 5 rzeczy potrzebnych do rozpoczęcia handlu w dniu analogicznym okresie ubiegłego roku. Na dzień 30 czerwca 2023 r. SiećDino liczyła 2272 markety, o 297 więcej niż przed rokiem.

Zmieniające się przyzwyczajenia konsumenckie powodują ożywienie na ulicach handlowych, przyciągając coraz więcej najemców Recenzja TraderProf 2021 do otwierania tam swoich sklepów. Po trzech kwartałach 2022 r. Przychody Dino ze sprzedaży osiągnęły 14,1 mld zł.

Całkowita liczba sklepów Dino wzrośnie o niskich kilkanaście procent w stosunku do liczby sklepów z końca 2022 r. Jak podano, w 2024 r. Spodziewane Tygodniowy przegląd złota jest podobne tempo wzrostu sieci. – W I kwartale dodaliśmy 32 nowe sklepy do naszej sieci. Na koniec marca mieliśmy sklepów Dino.

Skoro na koniec ubiegłego roku sieć sklepów Dino liczyła już marketów, czyli o 250 więcej niż w 2022 roku, a wzrost powierzchni sprzedaży wyniósł więcej o 11,8 proc. R/r, to można prognozować, że w 2024 roku ta tendencja zostanie utrzymana. Ile sklepów zostanie otwartych w kolejnych latach?

Sklepy sieci są zlokalizowane głównie w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast[5]. Tak duże tempo rozwoju sprawiło, że spółka jest już warta 35 mld zł. Dzięki temu, jej właściciel, tajemniczy Tomasz Biernacki, jest obecnie najbogatszym Polakiem. W ciągu roku wzbogacił się on o 5 miliardów złotych i awansował na pierwsze miejsce listy najbogatszych Polaków.

Contact us


    What is 7 + 8 ?